TEKST

AnnaCzerwinska
ANNA CZERWIŃSKA – RYDEL

Anna Czerwińska-Rydel – autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej.
Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.
Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach („Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie” – 2010 rok, „W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie” – 2011 rok. „Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku” – 2012 rok, „Sto tysięcy kartek, opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim” – 2013 rok..
Autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci (trzy opowieści biograficzne o J. Heweliuszu, G. Fahrenheicie i A. Schopenhauerze), na ten projekt Autorka otrzymała stypendium dla twórców Prezydenta Miasta Gdańska oraz Marszałka Samorządu Województwa Pomorskiego. W przygotowaniu „Historia Gdańska dla dzieci”.
Anna Czerwińska-Rydel w swoich książkach i opowiadaniach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce. Współpracuje ze znakomitymi ilustratorami (Józef Wilkoń, Dorota Łoskot-Cichocka, Anna Sędziwy, Ewa Poklewska-Koziełło, Agnieszka Żelewska, Marta Ignerska, Monika Hanulak, Kasia Bogucka, Zuzanna Orlińska, Artur Nowicki i wielu innych)
Jej książki otrzymały wiele prestiżowych nagród w Polsce i poza granicami kraju.
Wiecej na www.anna-czerwinskarydel.republika.pl/oautorceo.html

ILUSTRACJE

kaska
KATARZYNA BOGUCKA

W 2009 obroniła dyplom malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Ilustruje książki dla dzieci, rodziców i własnej przyjemności. Zajmuje się też ilustracjami prasowymi i reklamowymi. Widać w nich inspirację designem lat 50 i 60 Rodzina i przyjaciele znajdą w nich znajome twarze, przedmioty, miejsca i oczywiście ukochanego psa autorki – Pajdę. Wraz z partnerem prowadzi blog (www.nioska.com), na którym zamieszczają swoje najnowsze projekty – niosą się jak szaleni!
Autorka ilustracji do książek: Co tu jest grane? (wydawnictwo Wytwórnia) Lala Lolka (wydawnictwo Ładne Halo), M.O.D.A (wydawnictwo Dwie Siostry), Komplementy (wydawnictwo Alegoria), Maryna, gotuj pierogi (wydawnictwo Tatarak),Szczecin – przewodnik dla dzieci (wydawnictwo ARTmosphere)
Więcej na nioska.com

 

POMYSŁODAWCA, KONCEPCJA  MERYTORYCZNA, REDAKCJA

beata
BEATA KURACIŃSKA

Przy „SZCZECIN_Przewodnik dla dzieci” odpowiedzialna za wybór miejsc i ich opracowanie historyczne oraz ustalenie tras turystycznych.

Z wykształcenia ekonomista, studiowała także socjologie na Uniwersytecie Szczecińskim obecnie rozpoczęła studia na Kulturoznawstwie. Animator kultury, wielbiciel sztuk wizualnych, pomysłodawca oraz kurator  międzynarodowego projektu  „KIDS LOVE DESIGN !” (www.dsgnfestiwal.com), fotograf ( wystawy: Polska, Kingston upon Hull – Wielka Brytania,  Reykjavík -Islandia  oraz  Freetown -Sierra Leone).
Założyciel  Fundacji Artmosphere której głównym celem jest propagowanie kultury działań edukacyjnych w celu umożliwienia świadomego odbioru sztuki, a także inspirowania rozwoju osobowości poprzez sztukę.
Jest także kuratorem wystaw :„Światowy Design”, „BAUHAUS dla dzieci”, „Common room”, ”Design Graphic”,  „Typografia i Neony”,  „Kreatywność  dziecięca – mniej znaczy więcej„  oraz  „Kawa z mlekiem”.
Prowadzi  warsztaty z zakresu fotografii oraz dizajnu skierowane do dzieci.

Zakochana w Szczecinie :)

REDAKCJA, KOREKTA

taga
AGATA HOŁUBOWSKA

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, kierunków: etnologia i kulturoznawstwo. W 2010 ukończyła z wyróżnieniem kurs na redaktora merytorycznego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w Warszawie. Obecnie redaktorka i recenzentka portalu Qlturka.pl, poświęconego kulturze dziecięcej oraz redaktorka i korektorka czasopisma „Fika. Dziecko i sztuka” wydawanego przez Tashka. Pisze recenzje książek, spektakli, wydarzeń kulturalnych skierowanych do dzieci, artykuły o tematyce edukacyjnej i krajoznawczej. Współpracowała także z portalem Ryms.pl – poświęconego literaturze dziecięcej oraz Wydawnictwem W.A.B. Spod jej redakcji i korekty wyszła książka pt. „Ziuzia” Maliny Prześlugi oraz SZCZECIN -Przewodnik dla dzieci. Fascynatka twórczości tworzonej dla dzieci.

KONSULTACJA MERYTORYCZNA

kotla
RYSZARD KOTLA

Ryszard Kotla – polski publicysta krajoznawczy, działacz i przewodnik turystyczny, dziennikarz, historyk, nauczyciel akademicki . Znawca historii i walorów turystycznych Szczecina i Pomorza Zachodniego. Wykładowca m.in. na Uniwersytecie Szczecińskim, Akademii Rolniczej w Szczecinie, Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu, Szczecińskim Centrum Edukacyjnym; redaktor TVP3 Szczecin i Polskiego Radia Szczecin; współautor Strategii Rozwoju Województwa Zachodniopomorskiego do roku 2015; autor m.in. opracowania Możliwości rozwoju turystyki w gminie Szczecin…, Polityki turystycznej Szczecina; autor ponad 20 przewodników, albumów, folderów, informatorów o Szczecinie i Pomorzu Zachodnim; członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Polskiego Towarzystwa Historii Techniki i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

SKŁAD GRAFICZNY, ANIMACJE

szymon
SZYMON TOMIŁO

Grafik, designer, animator, art director. Wcześniej pracował w agencji reklamowej. Ma na koncie reklamy telewizyjne, sesje zdjęciowe oraz różne kampanie.
Pełny kulinarnej obsesji – nie tylko na punkcie domowego chleba. Od początku powstania nioski – współpracuje z Katarzyną Bogucką przy różnych projektach.
Więcej na nioska.com

MUZYKA DO ANIMACJI

marcin
MARCIN MACUK

muzyk, kompozytor, wokalista, producent muzyczny i multiinstrumentalista. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.
Powiązany z  zespołem Hey  (pierwszy basista). Znany jest również ze współpracy z Katarzyną Nosowską. Pojawił się już na jej pierwszej solowej płycie puk.puk (1996), komponując utwory „O papierkach” i „Na ucho”. Jest kompozytorem wszystkich utworów na płycie UniSexBlues (2007), pod jego dyrekcją powstała płyta Osiecka (2008) i nowe aranżacje piosenek zespołu Hey na koncert z cyklu MTV Unplugged.
Laureat dwóch Fryderyków – za produkcję i realizację płyt: Hey MTV Unplugged i UniSexBlues (kompozytor .Współpracuje z Korą, jest kompozytorem i producentem muzycznym jej nowego krążka; pierwszym efektem ich pracy jest singiel Zabawa w chowanego. Komponuje  ścieżki dźwiękowe do filmów  i seriali ( „Moja krew” (2009),”Chrzest” (2010),”Lekarze” (2013)).
Współpracował także między innymi  z zespołem Pogodno, The Days, , Moniką Brodką, Abradabem oraz Snuz.
Więcej na www.emma66.com